To je otázka vo veľmi slušnom tóne, lebo ich mlčanie spôsobuje slovenskému včelárstvu nemalé hospodárske škody a tie sa dotýkajú každého včelára. Mená majú ovenčené titulmi z predu i zo zadu, ale včelárom v SR ide o iné, ako sa nechať ohurovať ich papierovou odbornosťou. Výkonný včelár potrebuje ich viditeľnú pomoc. Nikto z nich nezareagoval na to, že som prv písal aj o závislosti.

5 myšlienok k článku “Prečo sa neutrálne chovajú naše kapacity veterinárneho lekárstva?”
  1. Pán Vysočan, prepáčte, prečo kriesite duchov, na Slovensku už dávno nemáme Výskumný ústav včelárstva, máme len Ústav včelárstva a to je podstatný rozdiel. Niekoľkokrát som sa zamyslel nad tým, prečo sa pracovníci Ústavu včelárstva v L.Hrádku hrajú na mŕtveho chrobáka, sú ticho. Neverím, že by nemali PC, prečo potom aspoň z času na čas ešte nenapísali niečo múdre na tieto výborné stránky, na ktoré chodí už viac včelárov, ako na stránky časopisu Včelár. Nie je to tým, že redakcia časopisu má iné možnosti ako súkromná webová stránka ………atď?

  2. Dobrý večer pán Hajek,prečital som si Váš článok a musím priznať, že ma veľmi zaujal, ako presne definujete problém vo včlárstve a s akým jemnocitom. Naozaj za najväčší nedostatok treba považovať vákum medzi vedením a včelárskou základňou. Dovolím si doplniť, že vrcholové riadenie včelárov by malo "zapracovať" na úžšom prepojení medzi jednotlivými inštitúciami v horizontálnej rovine, ktoré majú bezprostredný vplyv na "hospodárenie" so včelami. Do tejto roviny patria okrem Vami uvedej ŠVPS aj Výskumný ústav včelárstva, príslušný odbor na ministerstve pôdohospodárstva, obchodné organizácie zodpovedné za spracovanie a predaj včelárskych produktov, ale aj dodavateľské organizácie pre včelárov. Všimam si pomôcky pre včelárov a nech rozmyšlam ako chcem, neviem pochopiť, že ceny sú napr. v ČR nižšie, ako u nás. Je to asi dôsledok živalného vývoja, teda to, čo chyba nám včelárom vo vrcholnom riadeni, s prepojením na širokú včelársku základňu. Vidím, že by sa mali "inštitualizovať" prepojenia medzi organmi na vrcholnom riadení, aby sa odstranilo to "vákum", na ktoré sa kriticky zameriava väčšina článkov v diskusnom fóre. Podľa mňa by sa mal v hierarchii riadenia "inštitualizovať" aj internet, ako operatívny prostriedok na informovanie konkretných včelárov. S pozdravom vysočan.

  3. MVDr. P. Hovorka urobil ústretový krok, mnohí sa iba prizerajú a sú pasivní. Niekde sa začať muselo.V sobotu na školení inšpektorov zdravia včiel som nadobudol presvedčenie, že tento chlap to myslí úprimne a niečo preto aj robí.

  4. MVDr.Hovorka vraj je ako prvá lastovička…. a v čom? Hádam nie v tom, že poslal na stránky www. vcely jeden článok o tumide, ktorých na webe nájdete koľko chcete. Veď už o nič nehrá, je mimo obliga, totiž pred rokom odišiel na zaslúžený odpočinok
    Vo využívaní Tylancelu včelármi majú hlavne veterinári (tí hore) svoje maslo na hlave. Prečo? Veď ešte začiatkom roka 2003 po zákaze jeho používania sa cez ZO SZV a cez čassopis Včelár doporučoval včelárom na potieranie včelieho moru. Nikde som v r.2002, keď už bolo rozhodnuté o jeho rigoróznom zákaze používania vo včelárskej praxe nečítal. Dokonca aj mesačné rady z Ústavu včelárstva ho doporučovali používať, čo mohlo byť logické ako následok nedostatočnej informácii. Teraz sú pod tlakom veterinárov a výkupcov aj tí včelári, ktorí nikdy Tylancel svojim včelám nepodávali.
    Našťastie, nikdy som svojim včelstvám antibiotiká nepodával. Ale čo z toho mám, keď tento argument všetci výkupcovia používajú ako argument, aby nám mohli vyplatiť za kg poctivého slovenského medu neprimeranú cenu. Howgh

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Overenie *Časový limit bol prekročený. Vyplňte prosím overenie ešte raz.

− 2 = 4

error: Obsah je nedostupný !!!