Ešte sa nesplnili uznesenia posledných VZ o vytvorení jednotnej včelárskej organizácie a už sme si stihli vyrobiť ďalší problém. Vytvoriť na Slovensku stavovskú profesionálnu organizáciu včelárov.

6 myšlienok k článku “Najväčšími nepriateľmi slovenského včelárstva sú paradoxne samotní včelári”
 1. A to je prosím stanovisko zodpovedného činiteľa UV SZV za Nitriansky kraj, na ktorého činnosť organizácie p o v i n n e prispievajú s 12 SK na jedno včelstvo! Podporujeme týmto likvidovanie malovčelárov? V každom prípade by bolo zo strany pána Jókai potrebné vysvetlenie jeho postoja, a snaď aj jeho ospravedlnenie. Alebo je to s ním tak ako u politikov v porovnaní s holubmi, že pokiaľ sú na zemi, tak nám papajú z ruky, ale keď už vyletia, tak nám s-rú na hlavu?!!!!!!!!!

 2. Slovenskú včelári sa iba prizerajú, nekopú na žiadnu bránu. Napr. Vydriduchom predávajú repkový med za 42 Sk/kg. Ani jeden post revolučný minister pôd. ich prácu nedocenili. V debate denníka Pravda sa jeden diskutér vyznal v stanovisku k zníženiu stavu slovenských euro poslancov na 13 tak, že aspoň je o jedného darmožráča menej. Naše MP SR zrušilo svoj Výnos o mede a bezozvyšku prijalo predpis v zhode s EÚ, takže včelári tu žijeme v porobe. Doničili naše poľnohospodárstvo a a tým aj včelárstvo preto, aby mali odbyt pre svoje vysoko dotované potraviny a mohli sem predávať lacné medy z iných kontinentov a koristiť. Naši veľkoobchodníci s medom zdá sa, že majú kartelovú dohodu a včelárom lepšiu cenu za druhové medy nezaplatia. Za to, že med pre západných susedov, alebo do MR med vykúpia dostanú 2 Sk/kg, ale oderú včelára, lebo okrem toho predajú tento med podstatne drahšie ako ho kúpili, dostanú zaň napr. aj 2,3 Eurá/kg. Jednému som povedal, že Ty si sa stal od r. 1989 milionárom. Opravil mňa, lebo je multimilionárom. Pritom má základnú vzdelanie a dvojročnú učňovku zámočník. Vraj vyše 20 Vysokých škôl v SR je málo a málo dávame na vzdelanie. Poľnohospodári sa ozvali, že nebudú chovať zvieratá, radšej predajú krmivo. Exm. Miklóš ich gniavil návrhmi tak, aby priame platby boli iba 40 %. Dnes sú 70%, ale aj to je asi tak, ako keby sa malo bežať 1000 m a súper by mal 300 m fóra. Tisícky vysokoškolsky vzdelaných ľudí sa iba prizerajú. Vo vyspelej Európe jedia med pôvodom mimo ES, ale mnohí nemajú šajnu čo ten med obsahuje a ako sa získava. Zníženie stavov včelstiev a včelárov v SR má svoje pravé príčiny, ale pravdivosť týchto príčin kompetentní nezverejnia. Načo by si pálili prsty, veď nikto to po nich nechce a plat nemajú minimálny, takže škoda by bolo pre nich dostať padáka zo zamestnania.

 3. Ja by som zmenil titulok, že nepriateľmi sú Slováci. Totižto Európska únia je ako jedno veľké futbalové ihrisko. Lenže Slováci na ňom majú vlastné pravidlá. Nehrajú proti súperovi, ale proti vlastným v snahe dostať loptu do vlastnej brány a pritom podrážajú nohy a nadávajú si a ešte za to čakajú uznanie od zahraničných hráčov.

 4. Po prvé pán timon, ak Vás to unúvalo nemuseli ste článok priateľa Luntera čítať, to isté platí i o článkoch priatela Turčániho, ktorého články taktiež Vám nik nevnucuje čítať. Po druhé; táto stránka vyjadruje názory včelárov i tých, ktorí možno so včelami nemajú nič spoločne, bez akého koľvek rozdielu a o to je zaujímavejšia, že jej pluralita je založená na rozmanitosti názorov, ktoré môže na tejto stránke vyjadriť každý, ktorý ma k nej prístup a práve o to je jedna z oblasti včelárskej problematiky najzaujímavejšia. A to vyjadruje názor priatela Luntera ale aj Vás, s tým rozdielom, že priateľ Lunter sa podpísal plným menom, na rozdiel od Vás, ktorý ste sa asi neodvážil uviesť svoje plné meno. Už len pre tú prvú vetu vášho príspevku by to bolo zaujímavé. Na margo všetkého, tak ako pán Lunter, Turčáni a mnoho iných včetne mojej osoby sa nebojíme svoje meno zverejniť pod vydrený názor nie len na tejto, ale aj na iných w.-stránkach. Po tretie, ja sa Vás pýtam, prečo o veciach, o ktorých píšete pánu Lunterovi, ktoré mu radite zariadiť, ste nezariadoval už osobne sám. Nik nikomu nebráni v rozvíjaní svojích ale aj spoločenských aktivitách

  O tom aká je cena varridolu, by sa dalo písať, ale je dosť iných prípravkov a liečiv pre včelstvá, ale to je vecou každého včelára, kde a ako si objednáva liečivá. O tom aká je cena u nás v Čechách, či Madarsku ťažko diskutovať, je trhové hospodárstvo a to platí a bude platiť tak u medu, liečiv, zariadení, vo všetkom.Nečudujte sa tým rozdielom a
  -ako príklad- v hypermarkete kúpite kilo chleba za 27.- Sk a v súkromných potravinách za 34.- SK. To som len uviedol ako príklad.

  Ale aby som veci o ktorý chcem písať priviedol na pravú mieru. Myslým si, že v článku o ktorom je reč je mnoho pravdivého.
  V článku – a to si asi nemyslím len sám-boli pomenované veci pravým menom, neviem v čom vidíte tie sprostosti, ale podla všetkeho asi aj Vás asi treba zaradiť medzi tých profesionálov a to je podsta problemu.

 5. Toľko aj sprostostí a unavujúceho rozsiahleho čítania nemal majiteľ tejto stránky zverejniť. Takéto príspevky autor mal by prednášať deťom neznalých veci a včelárom mal by napísať o tom, čo on sám, urobil, aby ďalej už nebohatli multimilionári, veľkoobchodníci s medom na úkor včelárov. Keď je taký múdry, nech zariadi, aby sa do exportnej krajiny medu nedovážal podradný lacný med z krajín mimo ES a nepančoval sa tu s naším medom.. V B. Štiavnici kedysi študenti SPŠCH balili pre členov SVS Taktik do malého balenia za režijnú cenu. Dnes autorizované vet. lekárne predávajú 5 ml varridolu za 160 Sk. V zahraničí dostať kúpiť Taktik aj za dvadsatinu predajnej maloobchodnej ceny v SR. 5 mll varridolu vo VÚVč Dol stojí 25 Ćk. Zaiste Anton T. sa pousiluje reagovať na tento rozsiahly článok, jeho to baví, ja na to už ani dobre nevidím.

 6. Tento článok mal byť publikovaný vo Včelári v r.2OO5.Bolo mi oznámené,že ho dajú posúdiť redakčnej rade a autorovi
  článku č.1O.Nestalo sa tak.Teraz vidíme tieto postoje už reálnejšie po článku” Progesionáli sa hlásia o slovo…..z r.2OO7.
  Nečudujem sa p.Nemčokovi a ďaľším desiatkám včelárov,že sa cítia dotknutí .Nech si vytvoria Organizáciu profesionálných včelárov,ale sme za to,aby bola na Slovensku Jedna včelárska organizácia a aby došlo čo njaskôr k zlúčeniu SZV a SVS.
  M.Lunter

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Overenie *Časový limit bol prekročený. Vyplňte prosím overenie ešte raz.

81 − 73 =

error: Obsah je nedostupný !!!