Dnes, keď úľová otázka nie je ešte dostatočne riešená a keď už hádam väčšina racionálnych včelárov prešla a prechádza z malej miery na osvedčenejšiu strednú, a tak i na menej osvedčenú Boconádyho veľkú.

2 myšlienky k článku “Otázka úľová a intezívnejšie včelárenie pomocou dvojmatečných čeľadi”
  1. Tento problém som riešilpred 15 rokmi. Odpoveď môže byť jednoduchá. Smernice o priznaní dotácií hovoria: pre každý priebežný rok platia skutočné stavy včelstiev, ktoré sa nahlasujú v čase kvitnutia čerešne vtáčej. Počet včestiev na včelnici overuje včelársky asistent veterinára, alebo samotný veterinár, ktorý má na starosti včelstvá v regióne /RPVS/. Toto hlásenie sa odovzdáva na, ak Ste členom na ZO SZV alebo SVS. Ak Ste nie členom žiadnej organizácie, tak žiadosť podáte cez príslušný okresný orgán, taktiež tam potrebujete overený doklad o počte a zdravotnom stave včelstiev aj s podpisom a sistenta, na ktoré žiadate dotácie.

    Pritom je *****, či chováte dvojvčelstvá nad sebou alebo osve, dôležité je, aby v čase zisťovania boli včelstvá minimálne na 7 plástov miery B či JU, každé malo svoj letáč, boli zdravé a to všetko overené včelárskym asistentom.Nik neskúma či sú to dvojvčelstvá, každé včelstvo musí byť rovnocenné v sile a v počte prepísaných plástov. Dotácie dostane vždy v ZO do konca kalendárneho roka, vo výške prisúdenej ministerstvom.

    Anton

  2. Že by dvojmatečné prezimovanie bolo riešením pri terajšom nápore varroázi? Ako by tento stav brali naši kompetentný pri poskytovaní dotácií. Počítali by to ako jedno alebo dve včelstvá ? Čo je pre včelára výhodnejšie ? Je niekto schopný odpovedať ? ĎAKUJEM za odpovede Riki

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Overenie *Časový limit bol prekročený. Vyplňte prosím overenie ešte raz.

+ 66 = 71

error: Obsah je nedostupný !!!