Med z Marghzaru

0
0

Za kilo medu se na vesnickém bazaru v horách severního Afghánistánu platí dvacet dolarů. Na místní poměry slušné peníze a pro afghánské horaly cesta z chudoby. Organizace Člověk v tísni jim rozdá roje včel a výbavu, zbytek musí Afghánci sami.

About redakcia

Check Also

Návrh: SMERNICA EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY, ktorou sa mení a dopĺňa smernica Rady 2001/110/ES o mede /* COM/2012/0530 final – 2012/0260 (COD) */

20DÔVODOVÁ SPRÁVA: 1. KONTEXT NÁVRHU Cieľom tohto návrhu na zmenu a doplnenie smernice 2001/110/ES o …

VYKONÁVACIE ROZHODNUTIE KOMISIE zo 14. októbra 2011

11VYKONÁVACIE ROZHODNUTIE KOMISIE zo 14. októbra 2011, ktorým sa mení, dopĺňa a opravuje príloha k …

One comment

  1. Musím vyjadriť obdiv, vzdať hlbokú poklonu organizáciám a ľuďom, ktorí sa nedištancujú od biedy tohto sveta. Od biedy, ktorá postihuje najviac ľudí, ktorí za nič nemôžu. Jednoducho nemali šťastie. Je ale smutné, že my, ktorí sme mali toho šťastia podstatne viacej /hovorím napríklad o sebe/, dokážeme vo svojom blahobyte, svojej ľahostajnosti, ignorovať opačnú realitu. Svet blahobytu, bez vojen, epidémií takmer zabudol, že také niečo existuje. Musím sa poďakovať autorovi tohoto článku za priblíženie afganistanskej reality a oboznámenie o tom, že včelárenie i v tejto zúboženej krajine –„Bohu za chrbtom“- žije a živí. A to i zásluhou takých ľudí, ako je on sám. Keď pritom tak málo treba k tomu, aby sme napríklad včelárskym klobúkom urobili niekomu cez túto organizáciu takú radosť , akú v tomto svete blahobytu a bezbrehej márnivosti neurobíte inému ani plne vybaveným kočovným vozom… Taktiež ďakujem redakcii za uverejnenie tohto článku na tejto stránke.
    Daniel Šiška

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
48 ⁄ 24 =


error: Obsah je nedostupný !!!

www.vcely.sk - stránka o chove včiel.
Web Design Copyright © 2003
Ladislav Šebošik - Studio LaSe WEB DESIGN
Copyright © 2003 - 2019. All rights reserved.