Zamyslel som sa nad systémom liečenia pásikmi – Avartin 01. Je to veľmi zložitý a zdĺhavý proces. Pri preliečení 70 a viac včelstiev Vám zaberie dosť času. Rozmýšľal som, a prišiel som na nápad akým spôsobom dostať liečivo do úľa a to použiť paru ako nosič liečiva. Odskúšal som tento nápad a veľmi sa mi pozdáva.

8 myšlienok k článku “Varroadýza – parou úspešne proti klieštikovi Varroa d.”
 1. Odpovedám veľmi neskoro.Nakoľko bližšie informácie nedávam.Testovali sme pod jeseň na VU včelársko v Liptovskom Hrádku. Nakoľko prístroj je pod patentom,a ponúkol som SZV. Ale zatiaľ som po polroku nedostal odpoveď .Musím požiadať o vy danie súhlasu aby sa mohol prístroj,používať.Ak nebude záujem o výrobu toho prístroja na slovensku, ponúknem celý patent do zahraničia. Ale bola by to veľká škoda, ďakujem.

 2. Ospravedlňujem sa – čakal som bližšie informácie od autora.
  Zaujíma ma to preto, lebo v polskom furete je možné použiť na liečenie aj roztok KM vo forme vodnej pary. P. Toček vodnú paru ako nosič lieku už vyskúšal a malo by to fungovať aj s KM, alebo KŠ. Len ohrievaná rúrka by mala byť z antikoru.

 3. Až sa p. Toček zaregistruje tak Vám aj odpovie, ako to už býva u starších ľudí ovládanie PC a internetu veru nie je jednoduché.
  Čo sa týka parného vyvíjača ide o patent, preto autor bližšie podrobnosti neuvádza. Záujemci … ak sa im to podarí môžu p. Točeka kontaktovať cez Skype; meno: Jozef Toček

 4. Dobrý deň pán Toček!
  Rád by som sa dozvedel viac o spomínanom vyvíjači, hlavne možnosť jeho zostrojenia a veci potrebné okolo toho. Podla predložených údajov v tabulkách tento zlepšovák vyzerá velmi slubne.Už sa teším na skorú odpoveď

  S pozdravom

  Štefan Brenkus
  Steve111@azet.sk

 5. Zrejme sa jedná o systém ohrevu el.špirálov a následným vytlačením výparov pomocou ventilátora. (domáci fén prerobený na 12V a špirála od zapalovača) . Nevýhodou je že amitráz kryštalizuje na špirále.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Overenie *Časový limit bol prekročený. Vyplňte prosím overenie ešte raz.

+ 66 = 68

error: Obsah je nedostupný !!!