Napriek skutočnosti, že včelárim už len stacionárne a moje včielky majú každoročne v okruhu ich doletu zdanlivo rovnaké kvety i medonosné byliny, med, ktorý dorábajú je každý rok iný. Dokonca aj v rámci jedného Langstrotha či Warré sa na rôznych poschodiach med od seba líši.

7 myšlienok k článku “Zlato zo slovenských hôr”
  1. Zaujímavý a pútavý článok. Erčite by bola zaujímavá informácia o nadmorskej výške včelnice.
    Spýtam sa ešte, ten údaj o 12 druhoch líp bol len preklep, však??? ❓

  2. Apiterapia je mocným nástrojom v tradičnej domácej medicíne, pretože môže ľuďom pomôcť prekonať akékoľvek choroby. Nemá byť však zameraná iba na liečbu už chorého organizmu, ale najmä na prevenciu ochorení, teda má riešiť ich príčiny, aby sa včas obnovovali funkcie ľudského organizmu. Príroda je nekonečne štedrá a ak budeme my, včelári, veľmi slabozrakí, nemusíme v budúcnosti požívať jej dary. Približujme sa našimi včelárskymi praktikami čo najbližšie k prírode. Myslím si, že takáto filozofia má byť samozrejmosťou pre každého včelára.
    Je známych asi tisíc účinných včelích receptov v domácom liečiteľstve. Včelie produkty majú veľmi siroké spektrum účinku. Veľká rozmanitosť ich použitia v rôznych kombináciách, množstvo kombinácií s bylinami, vyžaduje od včelára metódy ošetrovania včelstiev v súlade s prírodou. Treba šíriť medzi ľuďmi osvetu účinkov včelích produktov, pretože dobre osadený úľ a správne ošetrovanie včelstva je najlepšou domácou lekárničkou.

  3. Pise sa tu o 12 druhoch lip. Vie mi niekto napisat, ktore to su okrem velko a malolistej a lipy striebristej? Pricom som kdesi cital ze striebrista ma pre vcely mierne toxicke ucinky. Co je na tom pravdy?

  4. Diky moc .Pomohol si mi sa trocha zorientovat v lesnej znaške. Nechce sa ti popisat o medovici ktora kedy meduje :D? Naozaj pekny članok ale nesklamal si ma spomenul si langstroth 😀

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Overenie *Časový limit bol prekročený. Vyplňte prosím overenie ešte raz.

26 − = 20

error: Obsah je nedostupný !!!