O rozvoji vidieka a o včelárstve

0
0

Schválenie programu rozvoja vidieka Slovenskej republiky 2007 -2013 „ Dňa 20. novembra 2007 bol v Bruseli na Výbore pre rozvoj vidieka jednomyseľne a bez pripomienok schválený Program rozvoja vidieka SR na roky 2007 – 2013 (program).Európska komisia skonštatovala, že program je harmonicky vyvážený a pokrýva rovnomerne celé územie SR.

About Jan Hajek

Check Also

Členské krajiny EÚ sa zhodli na zákaze používania pesticídu thiacloprid

10Členské štáty Európskej únie podporili návrh na zákaz používania pesticídu thiacloprid, ktorý je rizikový pre …

Podpora stratégie agroenvironmentálnej politiky so širokou diverzifikáciou rastlín a živočíchov

10Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora (SPPK), Slovenský zväz včelárov (SZV), Zväz pestovateľov cukrovej repy Slovenska …

2 komentáre

  1. Včelária väčšinovou starší ľudia a tí sú koristení za podmienok, ktoré ktosi vytvoril. Či ozvena u kompetentných je, alebo nie, včelári mali by dať o sebe vedieť, že sú tu, tvoria hodnoty pre túto spoločnosť, ktorá ich prácu nedoceňuje. Spoločnosť je veľmi široký okruh ľudí. Mám na mysli predovšetkým kompetentných vládnych predstaviteľov a nielen spotrebiteľov včelích produktov. Včelár ak nepredá med v drobnom doma, alebo na trhovisku, tak nezhodnotí svoju prácu a vynaložený čas k tejto činnosti. Malý včelár ak akceptuje nutnosť zhodnocovať včelie produkty hlavne med spomenutými i formami predaja, tak si na svoje príde, ale je to pre neho práca navyše, v porovnaní s tým ako tomu bolo pred r. 1989. Vtedy med predal Medosu s istotou platby cez nákupnú sieť Jednoty za jednotnú VOC 35 Sk/kg. V obchode bol med pre spotrebiteľa za 32,50 Sk/kg. Post revolučné vlády takejto dotácii urobili koniec. Medos v SR i Včela Předboj v ČR museli padnúť preto, aby bol zabezpečený odbyt lacného medu z dovozu. Zrušené boli aj pro exportné dotácie pre nemeckých veškoobchodníkov s medom. Väčšie včelárstva nevedeli predať celú svoju produkciu spôsobmi ako malo včelári a tým pádom zanikali, alebo živorili a živoria. Takáto direkt záškodnícka politika našich vlád narobila včelárom starosti a spôsobila pribudnutie prác s predajom, čím ich nepriamo odvádzajú od práce na včelnici.
    Doporučujem pozrieť si Agrofórum, moderované fórum ministra.

  2. Tento a dva predchádzajúce (Nemčok, Lunter) , by potrebovali počúvajúce uši, ktoré by to posunuli ďalej a tie sa dosiaľ a ani veľakrát aj predtým, nenašli.
    Preto mi to pripadá ako výkrik do tmy, ktorý hlasno zaznie, ale zanikne bez ozveny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Solve : *
18 + 7 =


error: Obsah je nedostupný !!!

www.vcely.sk - stránka o chove včiel.
Web Design Copyright © 2003
Ladislav Šebošik - Studio LaSe WEB DESIGN
Copyright © 2003 - 2019. All rights reserved.