Schválenie programu rozvoja vidieka Slovenskej republiky 2007 -2013 „ Dňa 20. novembra 2007 bol v Bruseli na Výbore pre rozvoj vidieka jednomyseľne a bez pripomienok schválený Program rozvoja vidieka SR na roky 2007 – 2013 (program).Európska komisia skonštatovala, že program je harmonicky vyvážený a pokrýva rovnomerne celé územie SR.

2 myšlienky k článku “O rozvoji vidieka a o včelárstve”
  1. Včelária väčšinovou starší ľudia a tí sú koristení za podmienok, ktoré ktosi vytvoril. Či ozvena u kompetentných je, alebo nie, včelári mali by dať o sebe vedieť, že sú tu, tvoria hodnoty pre túto spoločnosť, ktorá ich prácu nedoceňuje. Spoločnosť je veľmi široký okruh ľudí. Mám na mysli predovšetkým kompetentných vládnych predstaviteľov a nielen spotrebiteľov včelích produktov. Včelár ak nepredá med v drobnom doma, alebo na trhovisku, tak nezhodnotí svoju prácu a vynaložený čas k tejto činnosti. Malý včelár ak akceptuje nutnosť zhodnocovať včelie produkty hlavne med spomenutými i formami predaja, tak si na svoje príde, ale je to pre neho práca navyše, v porovnaní s tým ako tomu bolo pred r. 1989. Vtedy med predal Medosu s istotou platby cez nákupnú sieť Jednoty za jednotnú VOC 35 Sk/kg. V obchode bol med pre spotrebiteľa za 32,50 Sk/kg. Post revolučné vlády takejto dotácii urobili koniec. Medos v SR i Včela Předboj v ČR museli padnúť preto, aby bol zabezpečený odbyt lacného medu z dovozu. Zrušené boli aj pro exportné dotácie pre nemeckých veškoobchodníkov s medom. Väčšie včelárstva nevedeli predať celú svoju produkciu spôsobmi ako malo včelári a tým pádom zanikali, alebo živorili a živoria. Takáto direkt záškodnícka politika našich vlád narobila včelárom starosti a spôsobila pribudnutie prác s predajom, čím ich nepriamo odvádzajú od práce na včelnici.
    Doporučujem pozrieť si Agrofórum, moderované fórum ministra.

  2. Tento a dva predchádzajúce (Nemčok, Lunter) , by potrebovali počúvajúce uši, ktoré by to posunuli ďalej a tie sa dosiaľ a ani veľakrát aj predtým, nenašli.
    Preto mi to pripadá ako výkrik do tmy, ktorý hlasno zaznie, ale zanikne bez ozveny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Overenie *Časový limit bol prekročený. Vyplňte prosím overenie ešte raz.

97 − = 89

error: Obsah je nedostupný !!!