Kyselina mravčia mnohými včelármi uznávaná a inými zatracovaná. Prvé pokusy spadajú do medzivojnového obdobia. O začiatkoch aplikovania vo včelárstve na našom území, jej nezdaroch a úspechoch prináša tento článok…

5 myšlienok k článku “Mravenčia kyselina lieči nosému!”
 1. Problém je v tom, že většinou nelze přesně říct, že jde o napadení nosémou. Zimní příznaky jsou stejné jak zimování na nevhodných zásobách (medovice), a jarní příznaky si většinou každý vyhodnotí jako špatnou matku.
  Více tady:
  [url]http://www.vcelarskenoviny.cz/view.php?cisloclanku=2006080701[/url]

 2. Okrem liekov proti varroáze, redukcie trúdieho plodu a vápenatenia vč. plodu som sa našťastie zatiaľ s iným ochorením nestretol (dúfam, že som to práve nezakríkol..).
  Ako spoznať nosému? Myslím príznaky?

 3. Ja osobne používam už niekoľko rokov cesnak, ktorý popučený 5 – 6 hlávok t.j. cca 30 strúčikov dávam do 25 litrov cukrového roztoku v poslednom kŕmení.
  Za dvadsať rokov som nezistil nežiaduce účinky ani pachute
  v zbytkovom inverte. Dobré je pridať aj veterinárny celaskon
  V lete poúžívam trochu zriedený ocot vo flaške z rozprašovačom. Otvorím úľ postriekam po obvode , aj ruky, po prehliadke z vrchu všetky rámiky a zakryjem. Nezistil som žiadny úhyn po postreku. Aj ostrejšie včielky zkrotnú keď ím *****nem ocot zo tri rázy.
  Gabi M.Komínek

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Overenie *Časový limit bol prekročený. Vyplňte prosím overenie ešte raz.

88 + = 93

error: Obsah je nedostupný !!!