Tohoto roku sa jar nádherne vydarila. Včelárove včely kypeli silou, boli pripravené donášať sladký med. Včelár ako každý rok naložil svoje včely v úľoch na voz a odviezol vysoko do hôr. Vybral si slnkom zaliatu lúku uprostred hlbokých lesov, kde kvitli tie najkrajšie kvety s najsladším nektárom.

6 myšlienok k článku “Rozprávka o farbách”
 1. Túto rozprávku som si prečítal po 16 hod. ťaškej službe. V dnešnom pretechnizovanom svete, a po celodennom strese v zamestnaní mi táto povieka ulahodila na srdci. Pritom som si zaspomínl na detstvo. Ďakujem autorovi.

  Karol1

 2. Ďakujem. Ďakujem, ze v tomto pretechnizovanom svete plnom finančného obratu, ekonomických ukazovateľov, analýz a prognóz sa nájde človek (či ľudia), ktorý má odvahu a chuť napísať taký milý článok.
  PS. 😀 …..ktovie koľko včalárov sa prizná, že vďaka takýmto pomôckam si pamätá značenie matiek…

 3. Biela ŽiČ ZeM ,ale toto nie je mnemotechnická pomôcka! je to len zmes písmen, ktoré majú zhodou okolností písmená ktoré označujú označujúce farby. Táto čo posielam Beda Ženám Čo Zlato Milujú, nejak takto by to mohlo byť, z hľadiska obsahu je to v poriadku i keď je to trochu abstraktné.

 4. Vážení priatelia
  Možno niekto z Vás mrdne plecom nad rozprávkami, uverejnenými v poslednom čase na tejto stránke. Takýchto rozprávok a príbehov zažil vo včelárskom živote nejeden z nás. No nie každý ich dokáže spracovať do vhodnej podoby aby boli nielen veselým, niekedy smutným tónom, ale aby boli zdrojom poučenia sa z nich, lebo čo býva pre niekoho smiešne, pre postihnutého aj bolestivé a častokrát nepríjemné. Účelom krátkych esejí je aj upozorniť ľudí na nevhodné správanie sa a nevhodné konanie jednotlivcov, na druhej strane je dosť príležitostí na vyslovenie vďaky ľuďom, čo nezištne pomohli iným, ktorí sa dostali do núdze.
  K rozprávke o farbách: je určená ako mnemotechnická pomôcka pre mladých včelárov v školských včelárskych krúžkov aby vyučovaná téma bola bola pre deti zábavnejšia, poslúži aj starým otcom, ktorí môžu čítaním pripravovať svojich vnukov čítaním rozprávok a zároveň im vštepovať od malička lásku k včelám a k prírode.
  S redaktorom L.Šebošíkom sme sa dohodli na uverejnení niekoľkých "ľahkých" článkov s príbehmi zo života ľudí, ktorí majú celý svoj život spojený s včelami. Každý rád spomína na peknú minulosť. Anton

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Overenie *Časový limit bol prekročený. Vyplňte prosím overenie ešte raz.

37 + = 38

error: Obsah je nedostupný !!!