Po pomerne dobrej sezóne v produkcii medu, opäť sa natíska otázka, čo s medom, ktorý sme neužili a zostane nám doma aj po predvianočnom predaji? Nie je to nová situácia ani otázka.

5 myšlienok k článku “Čo s nepredaným medom?”
 1. Medos vo Vígľaši priZvolene-už chvala bohu skončil a to aj vďaka vlastnej neserióznosti. Teraz len veriť, že vznikne nový korektný a hlavne veľký výkupca, ktorý bude schopný aj platiť za vykúpený
  med.

 2. Med ako taky sa da predat vzdy. Podmienkov je, ze vcelari nebudu pozadovat vyssie ceny ake sa daju na zahranicnom trhu dosiahnut. Ked ale cakaju na lepsie casy tak je to omyl.
  Novo zalozena Firma vo Viglasi bude spracovavat zahranicny med /vietnam, argentina, cina atd. Vcelari ktory med nepredali maju problem na zaciatku novej sezony med predat. Odberatelia v zahranici cakaju na ceny ktore sa ustanovia na zahranicnom trhu. Vcelar ktory mohol predat med v predchadzajucom roku ma zaciatkom novej sezony plne konvy medu, nemoze vytacat novy med. Med z minulorocnej sezony sa skladovanim znehodnoti cena klesne.

  InCoR
  Ing. Michael Mesaros

 3. Pavol máš pravdu, ale ja vidím aj iné ceny, ty ich nevidíš? Budme reálny- v KE bol dlhu dobu med v kauflande po 90 sk/kg, dokonca sú akcie keď je po 80 sk. Nemáme otvorený trh s medom?

 4. Po otvoreni trhu s medom budu ľudia plakať nad cenami v obchodoch.Kvalitny med nekupia pod 300sk za kg.Vo Francuzku stoji 300GRAMOV meduDOMACEJ PRODUKCIE 8 eur.V Košiciach v Tesku medovicovy med 950gramov 320sk. 😈 Kolko potom zarobi obchod na 1.kg medu,ked vykupna cena bola 90sk najviac.? S pozdravom Pavol. ❓

 5. Myslím, že to malo byť s iným názvom. Názov bol nezodpovedaný a ostatné už vieme.
  Ja tvrdím, že treba prijať do EÚ Turecko, ktoré je štvrtým najväčším svetovým producentom medu a tiež Ukrajinu, ktorá je hneď za Tureckom a potom už bude "dobre". 😈
  Med sa bude vykupovať za 15 korún. Takže ešte nie je tak zle, aby nemohlo byť ešte horšie. A vrátim sa k nenávidenému socializmu. RVHP malo ostať a EÚ mala ostať tiež taká aká bola dovtedy.
  A my malé Slovensko môžme robiť rozbory medu, sťahovať ho z obchodov a kričať na slovenských včelárov, ale my nič tým neovplyvníme.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Overenie *Časový limit bol prekročený. Vyplňte prosím overenie ešte raz.

69 − = 59

error: Obsah je nedostupný !!!