Predpokladám, že Brusel nebude mať nič proti navrhnutým sankciám aj o 50 x vyšším ako boli doteraz stanovené MP SR. Domnievam sa, že spravodlivý hnev ministra SR bude akceptovať, ale len do tej miery, ak sa nebude starieť aj do Smernice EU 2001/110 ES, ktorú nemieni EU novelizovať a dá pokoj nabúraniu dovozu čínskeho medu, s ktorým možno aj v SR beztrestne klamať spotrebiteľov.

3 myšlienky k článku “Dôležitá je kvalita, ale aj zdravotná nezávadnosť potravín”
 1. Podvadznohovi:
  nepísaným pravidlom dopisovateľa je, nepovyšovať sa nad iných a nerobiť z nich totálnych nevedomcov – hlupákov. Napriek tomu Vy volíte také maniere v poňatí, že však ja mu ukážem,aký je len sprostý, že nevie čo je správna a zdravá výživa. Poučím aj ostatných čitateľov, lebo ja som tá studnica múdrosti správnej výživy. Bojím sa síce podpísať kto som, lebo pasujem sa na múdreho výživára, mám predsa k tomu patričné vzdelanie. Túžim slovne víťaziť, ale dekovať sa a z poza roha. Nemôžem predsa zabúdať aj na zadné kolesá, lebo viem si zrátať, čo keby som si pohneval tých od ktorých som závislý, mohli by mi uškodiť materiálne. Nemôžem predsa zabúdať, že v SR je 16 % nezamestnanosť. To by platilo pre pozíciu zamestnanca, menej pre slobodné povolanie.

  Istá pani mi povedala, že keď dá svojej mačke odtučnené mlieko, tak ho nechce piť, ale fackuje misku, 1,5 % vypije. V poslednej vete môjho príspevku som napísal, že taká výživa je zdravá, ale prečo by nezarobili….., chýba tam ešte mliekárne.

  Viem si predstaviť, že Laco Šebošík ako majiteľ tejto stránky nepotešil sa takejto slovnej prestrelke, lebo má iné predstavy o čom by tu mala byť reč.

 2. Ešte by Ste nám mohli vyvsvetliť cenotvorbu, pán Hájek. Ako bola robená cena mlieka, prečo sme nakupovali plnotučné mlieko za 2,70 Kčs a jeho výrobná cena bola na úrovni cca 6 Kčs. No nie o tom som chcel. Možno ste odborník v oblasti včelárstva, ale v oblasti výživy….z úcty k vašim šedinám nebudem pokračovať v prirovnaní. Vážený pán Hájek, Krásny biely chlieb, ktorý je symbolom hojnosti, už roky rokúce nekupujem, lebo je to potravina, ktorá neprospieva zdraviu. A naopak, celozrnné pečivo, vrátane celozrnného chleba je zdravotne vyhovujúca potravina. Podľa rozloženia živín (proteinov, sacharidov, vlákniny, vitamínov) je preukázané, že pri bielej múke dochádza k odomletiu tých častí zrna, ktoré obsahujú hlavne vitamíny, minerály a vlákninu. Biela múka a z nej biely chlieb majú, paradoxne, určitý karcinogénny potenciál. Čiže, aby to pochopil naozaj každý, šroty sú zdraviu prospešnejšie, ako biela múka. To nie je otázka speňažovania voľakedajšieho krmiva – to je otázka moderných poznatkov. Rozdiel medzi krmivom pre zvieratá a "šrotom " určeným na pekárenské výrobky by mal byť iba v čistote spracovania.

  Čo sa týka mlieka, v tuku sú rozpustné vitamíny A,E,D,K. Mlieko zbavené tuku je zbavené aj týchto vitamínov, stále ešte obsahuje proteiny-bielkoviny (cca 4%) a z minerálov hlavne Ca – vápnik. Odtučnené mlieko nie je vhodné pre deti, ale paradoxne je vhodné pre starších ľudí, práve kôli obsahu vápnika, aj keď chutí ako voda. Pomaly každý dôchodca trpí obezitou, vysokým krvným tlakom a zvýšenými hodnotami tukov v krvi. Takže, p. Hájek, ak budete piť odtučnené mlieko, predpokladám, že Vám to iba prospeje zdravotne aj finančne a ešte pár rokov nás môžete tešiť Vašimi postrehmi z oblasti včelárstva. Pokiaľ by Ste sa chceli vyjadrovať v iných oblastiach, skúste najprv konzultovať, predídete faux- paux…

 3. Veľmi krásny článok, ktorý pravdivo opisuje stav nášho poľnohospodárstva a aj vzťah nášho ministra pôdohospodárstva ku kvalite medu. Ja tiež tvrdím, že pán minister už ku kvalite medu nie je taký prísny. Možno poviete, že nemôže nič robiť kvôli zákonom EÚ, ktorým sa musíme podriaďovať, ale ja hovorím, že sa o to ani nepokúsil. A tam vidím chybu. Pracujem v poľnohospodárstve pričom navštevujem poľnohospodárske podniky v Košickom okrese. Je to nehorázna bieda ako živoria niektoré podniky, pravda ak ešte neskrachovali. Niekto si povie, lebo nevedia hospodáriť. Súhlasím ale len potiaľ, keď sa zrazu zistí, že obilie je nepredajné, resp. len keď tak pod cenu, kvóty na mlieko k ničomu dobrému neprospelo. Každý poľ. podnik dostal kvótu na mlieko, ak ju prekročí sa zvyšok mlieka dostane bagateľ alebo nič, alebo dokonca penále. Takto si EÚ chráni svoje trhy. Najnovšie skrachoval cukrovar v Rimavskej Sobote, ktorú odkúpil pred niekoľkými rokmi rakušák. Ak ešte niekto verí, že raz bude lepšie ako nám to sľubujú politici už od nežnej revolúcie, to musí byť veľmi "šťastný" človek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Overenie *Časový limit bol prekročený. Vyplňte prosím overenie ešte raz.

47 + = 53

error: Obsah je nedostupný !!!