Domov » Aktuality » I. celonárodná výstava slovenského včelárstva – L.Hrádok (X.2005)

I. celonárodná výstava slovenského včelárstva – L.Hrádok (X.2005)

0
0

V Liptovskom Hrádku sa dňa 22. októbra 2005 uskutočnila I. celonárodná slovenská výstava vo včelárstve.

About lacosebosik

Check Also

Celoeurópska občianska iniciatíva má viesť k lepšej ochrane včiel

10V Bruseli bude zaregistrovaná európska občianska iniciatíva za biodiverzitu a proti používaniu škodlivých pesticídov. Musí …

Štúdia o čmeliakoch neovplyvňuje doterajšie závery o neonikotinoidoch

20EFSA zistil niekoľko nedostatkov v štúdii, ktorú publikovala agentúra pre výskum potravín a životné prostredie …

One comment

 1. 0

  0

  Príspevok je bohato ilustrovaný, názorne poukazuje na to, že včely stále vedia fascinovať ich chovateľov a niektorých konzumentov včelích produktov. Za súčasného stavu, ktorý nám navodili naši i cudzí prevážne politici, je obdivuhodné, kde sa berie tá transparentná zanietená sila nepoddať sa a včelári ť ďalej v nepriaznivých a pre včelárstvo až likvidačných podmienkach.

  Včelári, ktorí vedia vyrobiť väčšie množstvo domáceho pravého medu, bezmocne sa dívajú na to, ako sa dováža do SR ako proexportnej krajiny med z mimo krajín ES a nedivil by som sa, že až z Tramtárie.
  Hromžíme na to, lebo prístupom SR do EÚ legálne pribudli nám konkurenti veľmi lacného medu. Nikto z nás nevie za také VOC doma vyrobiť pravý SE med. Napr. doviezol sa do Spišskej Novej Vsi med z Macedónie za 26 Sk/kg, čo je u nás ekvivalent ceny 1 kg repného cukru. Keďže med sa môže označovať na etikete ako pôvodná krajina mimo ES, tak nemusí to byť med práve z tej krajiny odkiaľ sa k nám doviezol. Také krajiny môžu legálne obchodovať ako priekupníci medu aj z iných svetadielov.

  MP SR vo svojej réžii prevádzkuje na svojej web. stránke www. mpsr.sk Fórum ministra a Agrofórum, ale odpovede ministra tam nejdú ako v zime na saniach. Správne poznamenal istý priateľ, čitateľ včelárskej stránky Laca Šebošíka, že čo je oficiálne je nefunkčné a čo je neoficiálne je funkčné.

Pridaj komentár

error: Obsah je nedostupný !!!

www.vcely.sk - stránka o chove včiel.
Web Design Copyright © 2003
Ladislav Šebošik - Studio LaSe WEB DESIGN
Copyright © 2003 - 2019. All rights reserved.