Slnečný rozpúšťač vosku

Napísal lacosebosik v . Zaradené v PRODUKTY - Vosk, TECHNOLÓGIA - pomôcky a zariadia

0
0
Tento obah je prístupný len pre členov stránky.

Značky: ,

Trackback from your site.

Komentáre (2)

 • Ján Hečlo

  |

  0

  0

  Ja mám válovček z 1,5 mm nereze a nie je ohybný. Nechám vosk pozvoľna stuhnúť aby tehlička nepraskla a potom na 5 – 6 hodín do mraziaceho boxu. Tehlička sa stiahne a vypadne z válovčeka sama.

  Odpovedať

 • Vasilisa

  |

  0

  0

  Zo skúsenosti.

  Ja som si zhotovil až tri slnečné rozpúšťače, ale polovičné. To preto, že v obchode mali hotové pocínované korýtka na pečenie báboviek aj preto aby voskotopka bola ľahká. Pri dome nemám miesto kde by po celý deň svietilo slnko, kvôli tieni domu a stromov a preto ich treba premiestňovať za slnkom a otáčať.
  Ešte k vode v korýtku. Ak tam voda nie je, vosk sa prilepí ku dnu korýtka a nejde ho vybrať po stuhnutí s korýtka. Keďže korýtko sa nachádza v samej dolnej častí rozpúšťača, teplota je tam najnižšia a k vretiu vody nedochádza. Plásty po vytočení obsahujú malé množstvo medu a ten obsahuje vodu ktorá aj tak zarosí sklo. Med stečie do korýtka s voskom a je taký hustý, že robí problémy pri vyberaní stuhnutého vosku. Po skúsenostiach s voskotopkou, ja vždy dávam trocha vody do korýtka. V korýtku stuhnutý vosk aj tak sa prilepí k stenám korýtka a keďže korýtko je pružné, ťahom stien korýtka sa odlepí od stien a vosk po prevrátení vypadne. Prelievať roztavený vosk z horúceho korýtka je nepraktické a nikdy som kvôli popáleniu to nerobil. Takže korýtko, podľa mňa, musí byť pružné.

  Odpovedať

Zanechať komentár

You must be logged in to post a comment.