Domov » PRODUKTY - Vosk » Slnečný rozpúšťač vosku

Slnečný rozpúšťač vosku

0
0
Tento obah je prístupný len pre členov stránky.

About lacosebosik

Check Also

Slamené rohože

00Tento obah je prístupný len pre členov stránky.

Varroadýza – parou úspešne proti klieštikovi Varroa d.

00 Zamyslel som sa nad systémom liečenia pásikmi – Avartin 01. Je to veľmi zložitý …

2 komentáre

 1. 0

  0

  Ja mám válovček z 1,5 mm nereze a nie je ohybný. Nechám vosk pozvoľna stuhnúť aby tehlička nepraskla a potom na 5 – 6 hodín do mraziaceho boxu. Tehlička sa stiahne a vypadne z válovčeka sama.

 2. 0

  0

  Zo skúsenosti.

  Ja som si zhotovil až tri slnečné rozpúšťače, ale polovičné. To preto, že v obchode mali hotové pocínované korýtka na pečenie báboviek aj preto aby voskotopka bola ľahká. Pri dome nemám miesto kde by po celý deň svietilo slnko, kvôli tieni domu a stromov a preto ich treba premiestňovať za slnkom a otáčať.
  Ešte k vode v korýtku. Ak tam voda nie je, vosk sa prilepí ku dnu korýtka a nejde ho vybrať po stuhnutí s korýtka. Keďže korýtko sa nachádza v samej dolnej častí rozpúšťača, teplota je tam najnižšia a k vretiu vody nedochádza. Plásty po vytočení obsahujú malé množstvo medu a ten obsahuje vodu ktorá aj tak zarosí sklo. Med stečie do korýtka s voskom a je taký hustý, že robí problémy pri vyberaní stuhnutého vosku. Po skúsenostiach s voskotopkou, ja vždy dávam trocha vody do korýtka. V korýtku stuhnutý vosk aj tak sa prilepí k stenám korýtka a keďže korýtko je pružné, ťahom stien korýtka sa odlepí od stien a vosk po prevrátení vypadne. Prelievať roztavený vosk z horúceho korýtka je nepraktické a nikdy som kvôli popáleniu to nerobil. Takže korýtko, podľa mňa, musí byť pružné.

Pridaj komentár

www.vcely.sk - stránka o chove včiel.
Web Design Copyright © 2003
Ladislav Šebošik - Studio LaSe WEB DESIGN
Copyright © 2003 - 2019. All rights reserved.