Myslím si , že naše včelárstvo nemusíme vidieť až tak pesimisticky, ako sa často o tom píše aj na týchto stránkach. Hovorí o tom aj tento môj krátky príspevok. Slovenský med a medovina opäť potvrdili svoju kvalitu. Po úspechu na APIMONDII 2009 v Montpellier sa dostavil ďalší pekný úspech a to v bratislavskej Inchebe 21.01.2010 , kde sa konal 17. ročník veľtrhu gastronómie Danubius Gastro 2010.

9 myšlienok k článku “Značka kvality”
 1. Jaro, myslím si, že pán Voľanský sa má čím pochváliť a úprimne mu k jeho úspechom blahoželám. Poznáte zo svojho okolia niekoho okrem Vás, kto predáva medovicu po 12 E ?

 2. Chváliť sa tým, že koľko som predal medovicového medu, je ako keď sa malý chlapček chváli, že rastie….
  Nepoznám človeka, ktorý by mal problém s medovicovým medom- jeho odbytom. Rozhoduje len cena. Je väčší dopyt ako ponuka. A samochválenie smrdí…..

 3. Re: Značka kvality
  podľa timon na…

  Som tomu rád, že včelári na východe SR majú cenný med a vedia ho dobre predať. Veci sa majú tiež tak, že napr. u repkového a kvetového medu nedá sa pochváliť jeho cena . To platí nielen u nás, ale aj napr. vo Francúzku, keď si pozrieme inzerciu. Netvrdil som, že predávať Váš medovicový med na trhoviskách, len som chcel spomenúť poznatok z vlastnej skúsenosti, že medovicový med na juhu SR sa nemíňa, čo sa netýka Vášho medovicového medu špičkovej kvality, ktorý sa dobre predá v BA. Odsudzujem takých včelárov, ktorí si málo cenia svoj med a kazia jeho cenu nielen pri predaji zo dvora, ale aj na trhovisku.

  Aj mne prichodí blahoželať Vám k dosiahnutým úspechom. Čo sa týka pravopisných hrúbok to sa dá ľahko odstrániť povinnou četbou literatúry, novín na internete, časopisov, kde získame aj návyk správnosti aj bez štúdia gramatických pravidiel. Nie je problém bezplatne nainštalovať si program OpenOffice SK verziu, alebo g mail, kde máte kontrolu napísaného textu. Kontrola pravopisu textu je aj v políčku pre pridanie komentára na tejto stránke. Nemyslím si, že majiteľ tejto stránky bol by proti, ale ja som ten zlý.

 4. Vážený pán tinom. Čo sa týka ceny medu, tak ja som svoj med na trhoviskách ešte nikdy nepredával ani predávať nebudem. Dopyt po mede prevyšuje niekoľko násobne moju produkciu a produkciu mojich priateľov v mojom okolí. Všetku svoju produkciu som mal predanú do vianoc a taktiež včelári v našom okrese sú bez medu. A verte tomu, že nebola mala. Ani jedno kilo medu som nepredal v sude, ale všetok v maloobchodnom balení ako konečný produkt. Čo sa týka cenný medu tak s tým nemám žiadny problém. Keďže med nepredávam na trhovisku, ale v predajniach napr. Aupark Bratislava a podobne tak aj cena je tomu primeraná. Cena za 950g medu v Bratislave nie je 7 EUR ako na mojej stránke, ale 12 EUR. Med tam posielam každé 3 týždne a verte tomu, že sa predáva výborne. V našej predajni v Bardejove predávame jedľovú medovicu za 6,5 Eur a tiež nie je problém s cenou, hoci nie sme bohatý región. Ono je to všetko o marketingu a reklame. Čo sa týka pravopisu, tak každý máme na niečo nadanie. Pokiaľ si myslite, že pravopis je najväčším problémom včelárstva na Slovenku, tak asi aj preto to včelárstvo tak vyzerá. Týmto svojim článkom som len chcel povzbudiť priateľov včelárov na Slovensku a nie podráždiť učiteľov Slovenského jazyka.

 5. timon neber to osobne ale mozno tych 9 tis. navstevnikov nekomentuje preto, lebo im nestoji zato dostat sa do konfliktu s niektorymi prispievatelmi ktory sem komunistickym sposobom predkladaju svoje premudrele nazory a z nejakeho dovodu si na ne chcu uplatnit patent nedotknutelnosti a dokonalosti a pritom si neuvedomuju ze uz nikoho nezaujimaju a ze sa to ani neda docitat do konca. 🙄 nehovoriac o nekonecnych prispevkoch vo fore 🙄 omg
  a co sa tyka toho dehonestovania prispevku v tom nemozem suhlasit. samozrejme aj to je dolezite (i,y) ale oproti dehonestacii niektorych prispievatelov (o ktorych som pisal hore) inych clenov fora a webu (hlavne tych niekolko starsich smerom k tym mladsim), je y a i uplne nepodstatna vec.:roll:
  inak s tym co pisal timon o mede suhlasim aj ja. clanok samotny tiez hodnotim z mojho pohladu pozitivne.

 6. Sympatické je, že autor má drahý vynikajúci medovicový med, ale ten treba tiež aj predať za uvedené ceny na jeho DS. Tak drahý med sa neminie na trhoviskách v SR, lebo prevážna väčšina kupujúcich nie je bohatá. Najviac sa míňa ten najlacnejší kvetový med za 4€/kg a agátový pod 5€/kg. Repkový med spotrebitelia na juhu SR neobľubujú a výkupcovia nedajú zaň viac než VOC 1,7€/kg.
  Spotrebitelia medu v SR nevedia prečo je drahý medovicový med a nepoznajú spravidla ani jeho definíciu. Média a ostatná osveta sú veľmi biedne, aby veci rozumeli a vysvetlili to konzumentom, lebo sú nedostatočne informovaní v tomto smere.
  Kočovanie s kočovnými vozmi sa nepraktizuje napr. v Sev. Amerike, lebo nemajú také pracovné nadšenie ako našinci a včelária vo veľkom. Kočujú s voľne loženými NÚ. U nás v horských oblastiach medvede a zlí ľudia robia značné škody.

  Je smutné, že túto stránku dnes navštívilo v čase odoslania tohoto komentára temer 9 t. návštevníkov, ale nielen tomuto, ale aj ostatným príspevkom nevenujú pozornosť a málo reagujú. Autor nemal by dehonestovať svoj príspevok s hrúbkami v pravopise /Y,i/.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Overenie *Časový limit bol prekročený. Vyplňte prosím overenie ešte raz.

4 + 6 =

error: Obsah je nedostupný !!!