Dňa 15.3.2008 nadobudla účinnosť Vyhláška MPSR, ktorou sa ustanovujú podrobnosti o identifikácii a registrácii včelstiev v Slovenskej republike a vykonáva sa ňou § 19 odsek 10 zákona č. 39/2007 Z.z. o veterinárnej starostlivosti. + Oznámenie Ministerstva pôdohospodárstva SR o povinnosti registrovať včelstvá. (doplnené 09.04.2008)

4 myšlienky k článku “Metodické usmernenie k vyhláške MPSR č. 82/2008 o identifikácii a registrácii včelstiev”
 1. Včelár v dnešnej dobe bez internetu sa nezaobíde
  Vedenie RO SZV a SVS robia za takých, ktorí nie sú schopní plniť si úlohy, ktoré sú členom ukladané predovšetkým z MPSR. Okrem iného teraz sa jedná o Metodické usmernenie k vyhláške MPSR č. 82/2008 Zb. o identifikácii a registrácii včelstiev. Bez preštudovania metodického usmernenia tlačivo nedá sa správne vyplniť a elektronicky odoslať. Na internete dá sa načítať aj číslo obce podľa číselníka Štatistického úradu, číslo príslušnej RVPS. Žiaľ zatiaľ sa nedajú zobraziť parcelné čísla na katastrálnych mapách, čo treba zistiť na obecnom úrade, alebo na Okresnej Správe Katastra. Vo formáte dokument doc elektronicky je možné zaslať vyplnenú prílohu ako Attach. na kontaktnú adresu ˇÚVč. L.Hrádok. Ja pracujem s programom OpemOffice, ktorý je zdarma a bez jeho kontroly pravopisu nevedel by som pri slabom zraku gramaticky správne písať. Príjemca attachement otvorí programom Microsoft Word viewer

 2. Nevyplňa sa len parcelné číslo pozemku bydliska.Parcelné číslo stanovišťa včelstiev treba zistiť a vyplniť.

 3. Termín 30.4. sa blíži, ľady sa pohli, sme o trochu múdrejši.

  Asi v 4. odstavci sa píše:Najdôležitejšie sú potom údaje o stanovišti včiel – v ktorom katastrálnom území je, “aké je parcelné číslo pozemku,” na ktorom sú umiestené včely, do obvod u ktorej RVPS spadá stanovište včiel a koľko včelstiev …..
  a v návode na vyplnenie prilohy č. 1:Parcelné číslo pozemku : NEVYPĹŇA SA
  tak ako? Zisťovať č. parcely, či nie?

  2,
  Citujem: V záujme zabezpečenia dobrého zdravotného stavu včelstiev, predchádzania vzniku nebezpečných nákaz, rýchlej diagnostiky a vykonania opatrení v prípade výskytu nákazového ochorenia je potrebné vedenie jednotnej evidencie všetkých chovateľov včiel a stanovíšť včelstiev na území Slovenska.”

  Vo vyhláške sa nespomína nič o tom, čo keď sa niekdo nazaregistruje.
  Čo s takými včelstvámi a včelármi, ktorí ani nemajú záujem
  o dotácie. Len tak z času za čas im priletí roj, 2 roky majú med, potom 2-3 roky nič a takdokola.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Overenie *Časový limit bol prekročený. Vyplňte prosím overenie ešte raz.

− 1 = 7

error: Obsah je nedostupný !!!