V boji proti Varroa destruktor je dôležité včas určiť stupeň jeho rozmnoženia vo včelstve, aby sme mohli včas urobiť potrebné opatrenie na zmiernenie tlaku parazita na včelí plod. Najistejšou odporúčanou metódou ako jednoducho zistiť stupeň zamorenia včelstva je pravidelný zber odpadnutých roztočov.

2 myšlienky k článku “Mravce ovplyvňujú prirodzený odpad Varroa destructor”
  1. Laco, je to fantastické. Natočiť tento fenomén v skrytom prostredí úľa je Tvoja unikátna pohotovosť, keď si dokázal pri náhodnom stretnutí mravca s korisťou mŕtveho klieštika nasnímať. Teším sa na video.Teším sa na to o to viac, že som bol pritom a sledoval som asi troch mravcov, pri odnášaní V.D., čím sa vyvrátili pochybnosti niektorých návetevníkov web. stránky, že je to možné.

    Ešte by som rád videl živú osu pri prenose V.D. na svojom tele, čím by sa potvrdila jeho reinvázia do iného včelstva, na v záberoch kamery. Keďže od toho pamätného roka som nemal problém s totálnym rozpadom včelieho spoločenstva, z ktorého sa akaridy snažia dostať v pude sebazáchovy na tele osy do iného včelstva, nemal som možnosť tento prenos znovu vidieť. Anton.

  2. Pre mňa bol dnešný deň fascinujúci, pri kontrole odpadu Varroa d. som videl na vlastné oči, ako malý mravec odnáša Varroa d. v hryzadlách… a mám z toho nahraté video !!! 😮 😮
    Vaše pozorovania a závery pán Turčáni sa plne potvrdili !!!!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Overenie *Časový limit bol prekročený. Vyplňte prosím overenie ešte raz.

6 + 4 =

error: Obsah je nedostupný !!!