Domov » Pre členov » Návrh Vyhlášky MPaRV SR o identifikácii a registrácii včelstiev

Návrh Vyhlášky MPaRV SR o identifikácii a registrácii včelstiev

0
0

Návrh Vyhlášky Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky, o identifikácii a registrácii včelstiev. Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky (ďalej len “ministerstvo”) podľa § 53 písm. g) zákona č. 39/2007 Z. z. o veterinárnej starostlivosti v znení neskorších predpisov( ďalej len „zákon“) ustanovuje:

About redakcia

Check Also

Metodický postup pre poskytovanie pomoci na vykonávanie opatrení na zlepšenie podmienok pre produkciu a obchodovanie s včelími produktmi na podporný rok 2013/2014

20 Metodický postup pre poskytovanie pomoci na vykonávanie opatrení na zlepšenie podmienok pre produkciu a …

Národný program stabilizácie a rozvoja slovenského včelárstva na roky 2013/2014 až 2015/2016

20 1. Úvod Včela je spoločenský hmyz, ktorý je dôležitou súčasťou nášho životného prostredia a …

6 komentárov

 1. 0

  0

  Mam pocit, ze CRV chce zamestnat dalsich ludi a potrebuje na to “administrativnu barlicku”.
  Ak chcu dalsie udaje ( za kocovanie ) nech im to posielaju vcelari priamo a nie cez organizacie, kt. by sa takto pridala dalsia zbytocna praca.

 2. 0

  0

  Ustanovenia o počte dní menej ako 30 v § 2,3 a hláseniach sú nepraktické a nezmyselné , nedajú sa racionálne sledovať a vyvodzovať opatrenia a dôsledky . Evidencia je potrebná , ale principiálna a racionálna , kontrolovateľná . Pre premiestňovanie včelstiev kočovaním stačí sprievodná zdravotná dokumentácia a súhlas majiteľa pozemku . Ukladanie takých detailných povinností , ktoré presahujú povinnosti na základnom stanovišti nemá žiaden význam , je len odôvodnením nejakých zbytočných byrokratických pozícií .

 3. 0

  0

  Asi to tak vyzerá, … dnes už všetko treba hlásiť, aj keď sa pôjdeme **** bude treba mať na to nejaké povolenie-záznam, popr. certifikát na toaletný papier… k tomu pridáme fiškálny modul aby …bol urádnícky “šimel” plne ukojený svojou potrebou neobmedzenej túžby po kontrole “prakticky” čohokoľvek… 🙄 🙄

 4. 0

  0

  Ešte doplním, či netreba definovať aj pojem vlastníka včelstiev? A to nahlasovanie prikočovania na RVPS vyzerá sľubne, len to nie je jasne vysvetlené. Keby tam bolo napísané prikočovanie do obvodu inej RVPS tak to chápem, ale takto to vyzerá, že treba nahlasovať každé prikočovanie aj v rámci RVPS. Vyzerá, že keď tri razy budem kočovať, tak aj tri razy to mám oznámiť na tú istú RVPS. Zmeny sa budú hlásiť na prílohe 3, takže príloha 2 bude bublina vo vzduchu.
  My včelári to nemôžeme nikde pripomienkovať?

 5. 0

  0

  Je to návrh, tak korekcie budú určite urobené…

 6. 0

  0

  Zdá sa mi, že niekde vypadla príloha č. 2. Podľa tejto vyhlášky budú existovať len príloha 1 a 3. Ak ste sa niekde dočítali o prílohe 2 tak ma prosím opravte.

Pridaj komentár

error: Obsah je nedostupný !!!

www.vcely.sk - stránka o chove včiel.
Web Design Copyright © 2003
Ladislav Šebošik - Studio LaSe WEB DESIGN
Copyright © 2003 - 2019. All rights reserved.