Nariadenie vlády Slovenskej republiky z 5. septembra 2007, ktorým sa ustanovujú podmienky na poskytnutie podpory pri vykonávaní opatrení na zlepšenie podmienok pre produkciu a obchodovanie s včelími produktmi.

Jedna myšlienka na článok “Zákon 422/2007 Z. z. o podpore včelárstva”
 1. Nariadenie vlády Slovenskej republiky z 5. septembra 2007, ktorým sa ustanovujú podmienky na poskytnutie podpory pri vykonávaní opatrení na zlepšenie podmienok pre produkciu a obchodovanie s včelími produktmi.

  Už je to tu, prečítajme si úplný názov ešte raz.
  Je to podpora aj na obchodovanie s včelími produktmi, nestačí podporovať včelára, ale poďla tohto nariadenia vlády Slovenskej republiky podporiť treba aj obchodníkov ktorý na slovensko dovezú včelie produkty Číny, Argentíny a iné.
  Veď splňajú kritéria :obchodujú s včelími produktami.
  Keby podporovali obchod so včelími produktami pochádzajúcé z územia Slovenskej republiky bolo by to iné, ale tak obchodník môže dostať podporu na vybudovanie tepelnej komory, na plničku medu, na čerpadlo, a iné bez toho aby si kúpil od včelárov na slovensku hoci 1 kg medu.
  Nariadenie je platné od 15.09.2007. plán podpor na rok 2008 VČELÁRI mali možnosť odoslať cez ZO SZV do 25.09.2007 (obežník č.13/07) čiže mali sme na to 10 dní.Neviem koľko prostriedkov naplánovali a včas tie plány odoslaly ZO,ale mám dojem, že nevyčerpané prostriedky velmi dobre využijú už spomínaní obchodníci.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Overenie *Časový limit bol prekročený. Vyplňte prosím overenie ešte raz.

41 − 36 =

error: Obsah je nedostupný !!!