Veľmi dobre to vedeli a pamätali si to naši včelárski predchodcovia. Na juhu SR zatiaľ ešte sú porasty agáta i keď nesúvislé. Staré stromy ako mono kultúry boli pravidla vyťažené.

2 myšlienky k článku “Roj pred kvitnutím agáta má hodnotu fúry sena”
 1. Možno Vám by vyhovovalo presťahovať sa na Kubu, alebo do Bieloruska, keď to navrhujete. Včelári v SR sú bezradní, bezmocní a deficitní sú tí, ktorí by sa viditeľne angažovali a usilovali zjednať nápravu, poriadok. Zadekovali sa aj členovia tejto stránky, majú svoje prezývky okrem niekoľkých, ktorí si zaslúžia nepovažovať ich za poserov. Je všeobecne známe, že ryba smrdí od hlavy, ale Vám nesmrdí nič, nuž zopár anomálii pre osvieženie pamäti:
  predávajte svoj med aj ďalej za dumpingové ceny,
  pasívne trpte dovoz zahraničných medov, aby vám konkurovali,
  nečítal som list vydaný SZV, ale aj v ich centre sú bezmocní len preto, lebo štátnu moc nijako nevedia ovplyvniť tak, aby sa „ľady pohli“ a došlo k náprave. Nemyslím si, že predseda SZV Ing. Gál neskúsil maximum, aby sa včelárom v SR dobre viedlo a nie zle, ako je tomu teraz,
  nátlak je namieste, lebo darmo sa budeme lopotiť na včelniciach, keď nebudeme mať vyriešené nedostatky v našej profesii, čitatelia tejto stránky dobre ich poznajú,
  volanie odmietať političnosť ako si to tendenčne myslia niektorí vo fóre, je naďalej žiť v porobe,
  možno aj polovica včelárov číta v práci obsah tejto stránky a musí byť zadekovaná prezývkou, aby zamestnávateľ nezistil, že nepracuje za jeho peniaze, teda okráda ho. Musí byť lojálny aj k vedeniu štátu. Všimli Ste si, o koľko stúpne sledovanosť v pracovné dni oproti pracovnému voľnu?
  Pichol som do osieho hniezda? Domnievam sa, že niektorí poviete si, on je solventný, má aj dôchodok, tak jemu je ľahko..

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Overenie *Časový limit bol prekročený. Vyplňte prosím overenie ešte raz.

54 − = 52

error: Obsah je nedostupný !!!