Vo včelárskej literatúre a časopisoch sa z času na čas vyskytujú články, v ktorých autori popisujú uzdravenie z rôznych často veľmi ťažkých chorôb. Pripisujú to konzumácii včelích produktov, dýchaniu vône včelstiev, propolisu a pobytu pri včelách a na čerstvom vzduchu. Tento osviežujúci účinok pobytu pri včelstvách a práca so včelami na včelnici pozoruje i väčšina včelárov, zvlášť keď po práci si oddýchnu v kľude vo včelíne.

22 myšlienok k článku “Využitie vyžarovania včelstiev na liečenie a zmiernenie priebehu chorôb”
 1. Vedel by mi niekto pomôcťna tému “Ožarovanie ležaním na úloch” Vraj to bolo v Tv a pratizuje to niekto v Polsku. Nemal som možnost vidiet to. ĎDakujem

 2. Mna Vas clanok zaujal neni to zle a mozno to je aj pravda o tom vyzarovani energie a urcite nejaka energia tam je ale myslim si ze taketo veco ako oziarena voda alebo tiez aj voda z pyramidy je len nekay placebo efekt-{cize myslime si ze nas to lieci a pritim to nie je tak ale lieci nas nasa psychyka ale nepopieram vas nazor a ani nazory k tejto teme inych ludi ale ja si myslim ze je to palcebo efekt ale no mozno sa mylim ale urcite ma to zaujalo.

 3. Myslím,že ožiarená voda je placebo,účinkuje podľa toho koľko chceme byť liečení.Myslím,žec skôr na nás pôsobí tá harmonia u včiel ,vybrácie,ktoré včely okolo seba vytvárajú.

 4. Áno toto je základ, pre potencionálnych záujemcov – rozpoznať chuť vody.
  Vodu, ktorú si načapujeme z vodovodu a ož. vodu, – tu je veľmi veľký rozdiel v chuti. Ož. voda (OV) je jemnejšia, hladšia, neškriabe v krku, “bublinkové” vody sa oslabia.
  Keď som vlani čítal tento článok- [url=http://technet.idnes.cz/voda-ma-66-anomalii-vedci-zacali-odhalovat-jejich-priciny-pjn-/tec_technika.asp?c=A090911_135558_tec_technika_mbo]Voda má 66 anomálií. Vedci začali odhaľovať ich príčiny[/url] – , myslel aj na tento o “Ožiarenej vode vo včelstvách”.
  Kam sa zaradí OV zo včelstiev ???
  Podľa všetkého dochádza k polarizácii molekuly vody energiou včelstva.
  Ako ešte takúto energiu včelstva využiť ???

  S tou cukrovkou to mám vyskúšané – v rodine – po 2-3 týždňovom pití takejto vody došlo k poklesu cukru cca o 50 % !!!

 5. dovoltemi pridat kčlanku ožiarena voda včelami .vyber zo star.vydania vcelar.Citujem: obidve tieto skutočnosti mi preblislo myslou,keď mi znamy prutkar,diagnostik a liečiteľ K. Kožišek oznamil že,,včely niečo vyžaruju,čo posobi liečivo na človeka a čo možno zachytit do vody a kremov”Toto vyžarovanie možno zaregristrovat kyvadlom,virgulou či prutikom,častovzdialenosti niekolko desiatok metrov od včielstiev.Objav priaťela som začal overovať.Proto somvzal rovnaku vodu,čast ponechal dve hodiny vmedniku včelstiev a obidve(ožiarenu aj neožiarenu som dal posudenie vštkym znamiym prutikarom,ktorinevedeli o čo ide.Všeci vody odlišil

 6. Chyby v príspevku od NN.
  Váž.p. H.R. bez ospravedlnenia- chybou sú ľudia s vašími prístupmi k realite. Myslím si, že dobrému textu neublíži ak je pod nim napísané "vokápulh erp ein". Anton

 7. Aj neveriaci Tomáš neveril a uveril. Chápanie skutočností o ktorých píše pán Bencúr suvisí so schopnosťou pochopiť
  vznik a fungovanie nášho života v duchovnom, energetickom a hmotnom prostredí, kde všetko pôsobí vo vzájomnej na sebe závislej interakcii v prostredí, kde sa všetko v genéze vývoja vzájomne ovplyvňuje – podporuje, toleruje alebo neguje.
  Je faktom bez polemiky, že to čom je pozitívne (včela a jej spoločenstvo taká je) aj pozitívne pôsobí.
  Keby Ste boli včelárom, tú pozitívnu energiu by Ste už mali v sebe a nebolo by čo dokazovať.
  Anton

 8. Pre kokvajsov !
  Pokiaľ si niektorí pisatelia myslia, že táto webová stránka je dcérska spoločnosť Jazykovedného ústavu Ľ.Štúra, tak sú na veľkom omyle.
  Treba hľadať v obsahu článkov podstatné a nie v pisateľovi nepodstatné. Cením si správcu serveru a všetkých, ktorí aj napriek gramatickým preklepom napíšu niečo zo svojich skúseností z toho krátkeho a perného života.
  Píšte priatelia o všetkom ,lebo niekedy veci jednoduché sú veľmi zložité a tie zložité veľmi jednoduché. Kto nepochopil nech nepíše. Nech sa nehanbí ´podpísať aj keď sa volá Kokvajs.
  M.S

 9. Blahoželám k peknému a činorodému dôchodcovskému veku. Patríte medzi šťastných ľudí, lebo nie je veľa Vašich rovesníkov, ktorí by mali prístup k internetu, a takisto nie je už veľa Vašich rovesníkov, ktorí by mali (napriek názorovým nezhodám) takého čerstvého ducha.
  Tento "komplimentárny" úvod je dôležitý preto, že aj keď s Vašimi názormi nesúhlasím a budem Vašim tvrdým oponentom, ako človeka Vás rešpektujem a uznávam právo na Váš názor.

  Nenazval som Vás dedinským tárajom "v prvom pláne". Iba som, možno tvrdo, povedal že vlastný dojem nemožno označiť za nezvratný fakt. -keď sa stretnem s vulgárnym primitívom, ktorý má včely, nemôžem povedať, že včelári sú vulgárni primitívi- (možem ale napísať, že aj medzi včelármi môžeme nájsť vulgárnych primitívov)

  Koľko 70-ročných v živote ani nešli okolo úľa a sú nútení používať načúvací strojček, či okuliare? Je príčinou poruchy sluchu a zraku otázka starnutia organizmu, genetickej dispozície, životného štýlu alebo je to otázka poškodzovania zrakového a sluchového aparátu včelím jedom? Ak si prečítate v dostupnej literatúre zloženie a účinky včelieho jedu na organizmus, tak najčastejšie účinky sú poškodzovanie bielych a červených krviniek. Ďalej je popisované pôsobenie na nervovú sústavu, pociťovanie bolesti, klesanie krvného tlaku, vplyv na zhoršenie dýchania. Z lokálnych účinkov sú dobre známe opuch, začervenanie. Nepíše sa o poruchách zraku a sluchu.

  Koľko ľudí v bežnej populácii má slabnúci zrak a sluch v 70-ke a koľko z nich sú včelári? Ak Vás to zaujíma a chcete naozaj hodnoverné čísla, sadnite si do čakárne u lekára a urobte prieskum u ľudí, ktorí čakajú na vyšetrenie pri poruche sluchu, zraku koľko majú rokov, či sú včelári.

  Inak sa budeme motať v kruhu. Majú včelári poruchy zdravia preto, lebo sú "prestarnutí" a je to teda "normálny" sprievodný znak starnutia celej populácie – alebo je príčina včelí jed?

  PS:Tak ma napadá, čo asi viac poškodzuje zrak: štúdium odbornej literatúry alebo konzumácia alkoholu ? Táto otázka je , samozrejme, iba pokusom o zmiernenie prípadného napätia medzi diskutujúcimi

 10. Priatelia nejak sa nám diskusia o relatívnej pravde "zasekla", preto ešte posledný raz využívam jej priestor na vysvetlnie.
  Pán "laik" ma nazval dedinským "tárajom" a to z dôvodu, že som nie presne vedecky vsvetlil prečo by mali včelári z nadmerného "užívania" postupne od 60 rokov (o rok budem mať 70, z toho včelárim 48 rokov) svojho života zle vidieť a počuť, pred tým som nikdy okuliare nepotreboval a počul som výborne. Istotne, že takú štúdiu som nerobil, som len obyčajný včelár a pustiť sa do takej práce by musel byť človek fundovaný, ale aj ten by potreboval mať vedecký tím skladajúci sa z rôznych odborníkov.
  Ja som len naznačil, že strácanie zraku u včelárov, ktorí strávili celý svoj život pri včelách a nie raz prijali včelí jed do svojho tela, je veľmi častý. Ja som na popud istej pani, ktorá ma tento problém upozornila, zisťoval niekoľko desiatok včelárov v mojom dosahu, ako sú na tom so zrakom a sluchom a prekvapivo som zistil, že výskyt zle vidiacich a zle počujúcich včelárov je vysoký. Istotne, že to ešte neznamená, že tak dopadne každý včelár. Známy je negatívny vplyv nikotínu na fajčiarov (a je to dokázané vedecky), že rakovinu pľúc získavajú z nadmerného prijímania nikotínu (karcinogénne látky) ale poznáme i často opakovanú vetu od fačiarov, ktorý celý život fajčili (ak ešte žijú) " ten a ten nefajčil a predsa zomrel.
  Môj priateľ včelár pán S. Z. z Poľska (77 r. a používa už "strojček" aby vôbec počul) sa ma pýtal či aj unás sa niekto zaoberá týmto problémom, pretože včelí jed by mohol byť tým spúšťacím mechanizmom na strácanie zraku a získanie hluchoty. Všimli si to aj inde.
  Ja som si vedomý toho, že tak tvrdenie o negat. vplyve jedu na zdravie človeka ako i pozitívnom pri pití ožiarenej vode je faktom, môže ale i nemusí byť.

 11. Vážený H.R.
  Ja som vôbec nemal úmysel použiľ slovo "pertraktovaný – rokovať o dačom" ale použil som slovo, ktoré sa často používa medzi dedinskými ľuďmi a to slovo je zložené zo slovenskej predpony "pre" a latinského slova "traktát" – učená úvaha, čiže vznikol skomolený výraz pretraktátovaný – veľakrát vysvetľovaný. Máte pavdu, že výraz mohol byť aspoň v úvodzovkách. Lenže ja som úvahu písal s istou dávkou nadhľadu- irónie a vtedy aj podľa Vás nesprávny výraz zapadol do textu. Nájdite si stranu toho istého slovníka 708 a uvidíte tam niekoľko slov utvorených so slovenskou predponou a latinským, nemeckým alebo gréckym slovom, npr. prešustrovať, pretaktizovať, pretelefonovať a pod.
  Keď som už na web.stránke, tak sa pýtam jej návštevníka, ktorý mi vytýka, že sa hambím za svoje meno. Ale aký je rozdiel medzi značkou N.N. a značkou H.R.? Nijaký. Sú to vždy len písmenká nič nehovoriace, sú len len identifikačným znakom pre autora, aby rozlíšil svoj článok v mori ostatných.

 12. Vážený pane, keď už musíte používať cudzie slová, napriek tomu, že existuje bežne užívaný slovenský výraz, napíšte ich aspoň bezchybne. Správny tvar je "pertraktovaný" (pozri Slovník cudzích slov).
  Všeobecne: Je škoda, že v článkoch je veľa preklepov a gramatických chýb. Som na pochybách, či si vôbec niekto to, čo napísal, ešte raz prečítal. Myslím že nie.

 13. Lekárskou vedou je dokázané, že tento vplyv včelstva je skutočne schopný priaznivo ovplyvňovať zdravie človeka. Viac ako dve tretiny skúšok jednoznačne potvrdili pozitívny účinok na zdravie a vitalitu. Po polročnom užívaní ožiarenej vody hodnota GTT pri cukrovke klesla z 23 na 7,1 pri rovnakej životospráve. Mnoho pacientov sa zbavilo bolestí hlavy, kĺbov a následkov beroliozy. Taktiež bolo dokázané zahojenie vredov, vyliečenie zažívacích ťažkostí, zmiernenie reumatických bolestí a odstránenie mnohých iných ťažkostí ako výsledok užívania včelami ožiarených nápojov a mastí.
  Liečebné výsledky by síce bolo možné ľahko vysvetliť tým, že všetci vedeli, že sa liečia ožiarenou vodou, ktorá má uzdravovať takzvaný placebo efekt, ale bolo a je medzi nimi mnoho tých, ktorí v liečivý efekt najskôr neverili, ale aj takých, ktorí nevedeli, že pijú ožiarenú vodu. Aj napriek tomu sa však liečivý efekt dostavil. Preto nemožno liečivým účinkom pripisovať iba psychický vplyv.

 14. Pri skúmaní bunečných kultúr objavil Wilhelm Reich , americký vedec, že tieto vyžarujú energiu- žiarenie. Šiel veciam na kĺb a darilo sa mu objaviť žiarenie- slabé modravé svetlo. Zistil už zistené, že aj absoltne čierne telesá vyžarujú energiu. Zo svojho skúmania vyvinul tézu, že musí existovať druh energie rovnomerne rozptýlenej / nie koncentrovanej ako napr. éter vo flaške /. ktorá sa premiena a dokáže sa za určitých okolností koncentrovať v prírodných látkach, živých organizmov teda aj vo včelách.
  Túto životnú energiu nazval ORGON. Zistil, že takáto energia sa dá akumulovať a dokonca postavil prístroj s ktorým bolo dokonca možné spomínaný ORGON cielene využívať.Pokiaľ sa jedna o literaturu k tejto problematike, tak pre obyčajného človeka je nedostupná.
  Wilhelm Reich zomrel v roku 1957 v USA. Za podivných okolností, boli po jeho smrti zabavené knihy, skriptáz Oregon Institut Press v New York City, ktoré skončili v spaľovni Vandi Voort Street. Veľký počet jeho kníh bol zakázaný súdnym nariadením.
  Treba podotknúť, že popieral niektoré z vedeckých poznatkov vedy a narobil si veľa odporcov či nepriateľov. Napr. prúdenie energie pri sexe, orgazmu, nábožensto , energetické blokády, potlačovanie energii, UFO, kozmická inteligencia boli v tej dobe ˇv
  Amerike pre mnohých ľudí šokujúce.
  Avšak v Berlíne existuje Inštitút Wilhelma Reicha vo Worpswede, kde jeden vedec sa zaoberá stavbou orgonových akumulátorov. Z jeho poznatkov vyplíva, že včelí úľ je malý primitívny orgonový akumulátor. Časť vyžarovanej energie sa prenáša na prírodné látky nukleové kyseliny. bielkoviny, sacharidy, lipidy a osobitne na vodu. Tak ako sa tvoria sacharidy v autotrofných rastlinách , ktoré využívaju slnečné svetlo – žiarenie na tvorbu organických látok / fotosyntéza/ podobne vzniká po premene energia zvaná ORGON.
  V Nemecku a Anglicku je niekoľko kliník využívajúcich včeliu energiu akumulovanú v prírodných látkach a vode. Niektoré kliniky na Slovensku vkladajú živé larvy múch na niekoľko dní do otvorených hnisajúcich a nehojiteľných rán. Výsledky sú priazdnivé.Tu však nehovoríme o žiarení, ale chemickom a mechanickom pôsobení..
  Je potvrdené, že včely ókrem chemických látok, vyžarujú vlastný špecifický druh žiarenia. Molekula vody ma uhol spojenia atomov medzi H-O-H 120 stupňov. Žiarením dochádza ku zmene uhla napr. 108 stupňov.
  Tato skutočnosť zpôsobí zmeny vlastností prírodných látok, ktoré pôsobia na človeka, je iná priepustnosť bunečnej steny vody a iných látok ako normalnych a ožiarených.
  Robíme veľkú chybu, že ignorujeme všetko čo nevieme zmerať meriacími prístrojmi.Tak je to aj so včelým žiarením.

 15. Z príspevkov poznať, že včelári majú naozaj „širší záber“a nielen doktori sa majú čo poučiť. Ale naozaj aj propagácia bio-energie včiel môže podporiť konzumáciu medu a včelích produktov. Na druhej strane, ak niekto uvažuje strácanie zraku aj kvôli nadmernému prijímaniu žihadiel, včelárstvo mu môže priniesť viac škody ako úžitku. No a pre útechu – pred časom bolo publikované, že aj veľa sexu môže spôsobiť poškodenie zraku.
  Takže starnú nielen včelári !

 16. Vážení kontrapisatelia, táto myšlienka nie je nová, na stránkach Včelařství aj Včelára bola pretraktovaná dávnejšie a ja v snahe pomôcť otcovi trpiaceho na cukrovku, som ožaroval v medníkoch litre vody a on ju s nádejou pil. Ostalo len pri nádejách. Ožiarenú vodu prestal piť a vždy pred kontrolou mal navarenú kyslú kvasenú kapustu len s hovädzím mäsom, ktorú jedol jeden týždeň. Kaď sa vrátil z kontroly na diabetus, vždy zahlásil "p.doktorka ma pochválila, cukor mám v norme". Bol presvedčený, že mu pomáha kapusta. Ja osobne postupne strácam zrak a bez okuliarouv nedokážem npr. zistiť či sú v bunkách vajíčka. Myslím si, že je to dôsledok nadmerného prijímania včelieho jedu.
  Čo sa týka mojej idenfikácii mena, nie je v tomto prípade potrebné, vyjadril som len svoj názor a ten je podstatný. Ale musíte uznať, že záver môjho vyjadrenia o konzumácii ožiareného medu je zaujímavý, ak by sme konzumenta presvedčili, že med nie len zdravý ale ožiarený životnou silou, iste by ho viac konzumoval. Nakoniec nebyť mojej nesúhlasnej formy na uverejnený článok, nebolo by toľko odozviev na článok p.Bencúra. Aj negatívna reklama je reklama. Priatelia, ožarujte vodu vo včelstvách a pite ju pravidelne, budete zdraví.

 17. pan NN, vy sa asi hanbite za svoje nazory, keď ich prezentujete anonymne. nazory na tejto stranke treba študovať a nie iba čitať.

 18. [url=http://vcelareni.cz/vcelzare.php4?PHPSESSID=fb16a52776908a6e3888055e0666f588]http://vcelareni.cz/vcelzare.php4?PHPSESSID=fb16a52776908a6e3888055e0666f588 [/url]

  na tomto linku je fyzikálne zdôvodnenie účinku včelieho "žiarenia".

  Pre NN: farmaceutické firmy pri registrácii svojich liekov uvádzajú štúdie , ktoré sú kontrolované neučinnou látkou -placebom- pre porovnanie, aký účinok má nový liek oproti neúčinnej látke, dvojitozaslepené (ani pacient ani lekár nevie, či užíva účinný liek alebo neúčinnú látku -placebo-, dozvedia sa to až pri vyhodnotení sledovaných účinkov. To by ste sa čudovali, koľko a akých nežiaducich účinkov popisujú pacienti po placebe, alebo naopak: placebo (neúčinná látka) je niekedy "liečivá" aj u 30% pacientov.
  Ostatne, ŽIADNY liek, overený štátnou skúšobňou nemá 100% účinok.

  Včelami "ožiarená" voda určite nie je zázračný všeliek, ale niekomu zrejme, môže pomôcť pri subjektívnych, alebo objektívnych ťažkostiach. To si musí každý odskúšať sám, ale ,apriori odvrhovať tento "fenomén" je, minimálne, nerozumné.

  Vážený NN, keby si uviedol, že poznáš 100 včelárov a z nich x% má nejakú chorobu, malo by to výpovednú hodnotu. Ale keď povieš, že poznáš "toľko" polohluchých a neviem akých chorých včelárov, tak to má hodnotu rečí obecného táraja. (zabudol si, mimochodom, uviesť, koľko rokov majú tí polohluchí a poloslepí včelári) Ďalšia otázka je, či by tí chorí včelári bez včelárenia ešte žili? Človeka niekedy drží pri živote a silách myšlienka, že má povinnosť, že ho niekto potrebuje, aj keď to môže byť naopak.

  Ja poznám štyroch včelárov a sú to páni nad 70 rokov. Ale to ma asi neoprávňuje tvrdiť, že včelárenie predlžuje život ?

 19. Příteli NN, co v životě nejvíc pomáhá je optimismuz. Jistě jsou včelaří, kteří se o své zdraví nestarají, jistě jsou včelaři,kteří jsou nemocní. Byly provedeny výzkumy pozitivních vlivu na ještě nenarozené dítě v lůně matky a to nejen prostředí v kterém matka žije, ale i hudby apod. Prof.Matějíček, dětský psycholg prováděl výskumy na chtěných a nechtěných dětech a prokázal vliv na další vývoj dítěte. Je velmi mnoho vlivu,které na nás působí.
  Co se týče záření včel, tak je v každém případě pozitivní, protože včela je příroda tak jako člověk. Člověk také vyzařuje energii,někdo pozitivní někdo negativní. Proto nám je s některýma lidma dobře a s některýma ne. Každá hmota, buňka je nositelem nějaké informace. Vodu lze ozářit negativní energií (těžká voda vyráběna atomovou reakci)a nepochybně i pozitivní energii přírody – včel. Určitě je rozdíl pít vodu z čistého horského potůčku než z PE láhve, přefiltrovanou a upravenou.Je to také otázka víry, zda věřím, že mi něco pomůže nebo ne. Je to otázka přístupu k životu.

 20. Váž.autor, čo k Vášmu článku dodať. Ani neviem, mám z neho zmiešané pocity. Poznal som a poznám toľko chorých, hluhých a poloslepých včelárov, že už to stačí na to, že ich zdravie nie je pozitívne ovplyvňované vyžarovaním nejakej pozitívnej energie z našich včiel. A pritom sa denne pohybujú v obsolútnej blízkosti možno až desiatok včelstiev denne. Prečo by potom mali byť viac zdravší pitím nejakej ožiarenej vody. Aké jednoduché je byť zdravým, stačí si postaviť jeden úľ pri dome, na balkón alebo dať stoličku za úľ a oprieť sa na niekoľko minút oň a človek odchádza za ďalšou prácou ako znovuzrodený. Pán Bencúr, nechcem bagatelizovať Vaše názory, ale jednoducho tomu neverím. Je to to isté ako objímanie mohutných dubov v lese na získanie ich energie. Nakoniec všetko je o tom, že človek rád uverí niečomu neznámemu a podriadi sa mu. Nuž čo, pime ožiarenú vodu včelami a budeme v pohode. Nakoniec dávam otázku, čo môže byť viac ožiarené ako včelami donesený nektár, nimi spracovaný na med, ktorý je v úľovom prostredí oveľa dlhšie ako odporúčanú polhodinu pre vloženú vodu? Ak by sme takto pochopili uverejnený článok, bolo by to pre včelárov pozitívne, spotreba medu by sa rapídne zvýšila a mali by sme po starostiach čo s našim medom v skladoch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Overenie *Časový limit bol prekročený. Vyplňte prosím overenie ešte raz.

− 4 = 2

error: Obsah je nedostupný !!!